Dezenfekte

Zararlı mikroorganizmaların insanlar tarafında evlere getirilmesi hayatın bir gerçeğidir. Evdeki bu patojenleri kendi yöntemlerinizle manuel olarak dezenfekte etmek zaman alıcıdır. Aynı zamanda yoğun bir iş gücü gerektirir. Daha da önemlisi yapılan bu dezenfeksiyon işlemi en iyi bir performansla evdeki toplam yüzeylerin ancak %35’ine kadar ulaşılabilir. Bu sebeple de işinin uzmanları tarafından gerçekleştirilen profesyonel bir dezenfeksiyon hizmeti, sağlıklı bir ev ortamı için kaçınılmazdır. Firmamızın sağladığı ev dezenfekte, ofis dezenfekte ve araç içi dezenfekte hizmetleri başarısı kanıtlanmış teknikler ve gelişmiş ekipmanlar aracılığıyla uzman ekipler tarafından gerçekleştirilir. Ev dezenfekte fiyat araştırması sırasında da mutlaka sitemizi ziyaret etmelisiniz!

Dezenfekte İşlemi Nasıl Yapılır?

Firmamız dezenfekte çalışmalarında en zor alanlarda en etkili sonuçlarla ulaşmak için gelişmiş makineler aracılığı ile çeşitli iç mekan dezenfektan kombinasyon yöntemleri uygulanır. Bu çalışmalar sayesinde evdeki virüs ve bakteriler yüzde yüze yakın temizlenmiş olur ve güçlü bir antiviral ve antibakteriyel etkiye ulaşılmış olur. Teknolojinin yeniliklerine uygun cihazlarla gerçekleştirilen işlem öncesi ve sonrası ölçümlerle kanıtlanabilir hijyen sağlanır.

Evde Dezenfekte Nasıl Yapılır?

  • Plan oluşturulur; her ev temel olarak aynı özelliklere sahip olsa da birbirinden farklı yapıları ve ev sahiplerinin birbirinden farklı ihtiyaçları vardır. Bu nedenle dezenfeksiyon uzmanımız, ilk olarak sizi, ailenizi ve evcil hayvanlarınızı korumak üzere en iyi dekontaminasyon planını hazırlar. Size özel oluşturulan bir bakım planı ile dezenfekte edilecek evin risk değerlendirmesi yapılır. Evde uygulanması gereken yöntemler, kullanılacak malzemeler gibi prosedürler belirlenir.
  • Yüzeylerin dezenfektan ile temizlenmesi; firmamızın eğitimli çalışanları, potansiyel olarak evin en sık temas edilen yüzeylerinde uygulama etkisini arttırmak için tek kullanımlık bir bezle dezenfeksiyona başlar. Elektrik anahtarları, kapı kolları, dolap ve çekmeceler, TV kumandaları, musluklar evde yer alan yüksek dokunuşlu temas noktalarına birer örnektir.
  • Alanın sisleme yöntemi ile dezenfekte edilmesi: ilk olarak soğuk sisleme tekniği uygulanır. Bu tekniğin kullanıldığı dezenfeksiyon makinesi olan ULV cihazı tankına, dezenfektan yerleştirilir. Sonrasında ortaya çıkan sis ve buğu bulutu, evin tüm yüzeylerine toz boyası gibi yapışır. Böylece en tenha alanlar bile dezenfekte olur.
  • Dezenfekte işleminin sona ermesi; evi dezenfekte etmek için sıkılan dezenfektandan sonra havada asılı gibi duran çok ince mikron partiküllerinin yüzeylere tutunması 15 dakikayı alabilir. 15 dakikalık sürenin tamamlanması ve hizmet bitiş prosedürlerinin uygulanmasıyla birlikte ev dezenfeksiyon işlemi de tamamlanmış olur. Böylece ev tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Ev Dezenfekte Ne Kadar Sürer? Öncesinde Bir Hazırlık Gerekir Mi?

Ev dezenfeksiyon süresi evin metrekaresine göre değişebilir. Ortalama 100m² bir ev için standart bir hizmet yaklaşık 1 saat kadar sürer. Bu sürenin içine çeşitli uygulamalar dahildir. Bunlar; işlem öncesi yapılan hazırlıklar, sık temas edilen yüzeyleri tek kullanımlık bezle silme, ev dezenfektan ilacı ve dezenfekte makinesi ile evi dezenfekte etme ve işlem öncesi ve sonrası tüm yüzeyleri ölçer cihazla ölçmektir. Hemen hemen 1 saat kadar süren dezenfekte işlemleri, birçok durumda kişilerin beklentilerini almalarını sağlar. Yüzeylerde yer alan mikroorganizmaların yoğunluğuna göre ek uygulamalara ihtiyaç duyulabilir. Ev dezenfekte uzmanları ihtiyaç duyulan diğer uygulamaları ve tekrar etme süresini belirleyebilir. Herhangi bir yüzey, hastalıkların ortaya çıkmasına neden olan kötü virüs, mikrop ve bakteriler için bir sıçrama tahtası olabilir. İyi ve dikkatli temizleniyor olsa da çoğu temizlik hizmeti hastalığa sebep olan mikroorganizmaları bir alandan diğer bir alana ulaştırabilir. Bu sebeple zararlı patojenleri yok etmek için en az iki ayda bir ev ya da bina dezenfekte işlemi yaptırmakta fayda vardır. Yoğun insan trafiğinin yer aldığı büyük apartmanlarda çocuklar, yaşlılar gibi virüslere karşı daha duyarlı kişiler yaşadığı için apartman dezenfekte işlemine önem verilmesi gerekir. Ayrıca evcil hayvan beslenen evlerde de daha sık uygulanmalıdır.

Ev Dezenfeksiyonu Öncesinde Hazırlık Yapmak Gerekir Mi?

Ev dezenfeksiyon çalışmalarımız çok güvenli olduğu için evlerinizde dezenfekte öncesi minimum hazırlık çalışması yapmanız yeterlidir. Bu hazırlık sürecini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Elektrikli ve elektronik cihazların kapalı konuma getirilmesi gerekir.
  • Uygulanan dezenfektanın yüzeylere tutunması için klima ve havalandırma cihazlarının kapalı tutulması gerekir.
  • Uygulama yapılacak alandaki açıkta bulunan gıda maddeleri ve kapları ortadan kaldırılmalıdır.
  • Yaşam alanında ev sakinleri ve evcil hayvan varsa dışarı alınmaları gerekir.
  • Dayanıksız kâğıt malzemeler ve resmi belgeler kapalı yerde muhafaza edilmelidir.

Ev Dezenfekte Hizmetinden Kimler Faydalanmalıdır?

Ev, bina ya da ofis dezenfekte hizmetinden yaşam alanı dışına çıkması gereken ve insan trafiği olan alanlarda bulunmak durumunda olan aile üyeleri ve çalışanları faydalanmalıdır. Yaşlı aile ferdi ile yaşayan aileler, çocuklu aileler, bebek bekleyen hamileler, evinde yatalak hastası olanlar ve evcil hayvan besleyen kişilerin bu hizmete ayrıca önem vermeleri gerekmektedir. Ev ya da ofisinizde COVID-19 ile temas yaşanmasından şüphe ediyorsanız ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız, bizi mutlaka aramalısınız! Dezenfeksiyon hizmetimiz ile kendinizi güvende hissetmeniz sağlamaktan büyük memnuniyet duyarız.

Ev Dezenfekte Fiyatları

Ev ya da bina dezenfekte fiyatları alanın ölçülerine ve uygulana işlemlere göre değişiklik gösterir. Piyasada bu alanda hizmet veren diğer firmalarla karşılaştırıldığında yüksek standartlarda hizmet vermemize karşılık en uygun ev dezenfekte fiyatları ile müşteri memnuniyeti sağlamak en önemli hedefimiz. Bu nedenle, güncel ev dezenfeksiyon kampanyaları ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapılan çalışmanın etkinliğinin ev dezenfeksiyon fiyatları ne olursa olsun çok daha önemli olduğunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Uzman ellerle ve doğal dezenfektan malzemeleri ile yapılan ev dezenfeksiyonu mutlaka beklediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır. Ev temizliği, ofis temizliği, dezenfekte, çevre ve bahçe temizliği, inşaat sonrası temizlik ve daha birçok temizlik hizmetinde CBR Temizlik kalitesi için internet sitemizi inceleyebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.