Ev ve Ofis İlaçlama

Ev, bina ofis ve dükkân denince akla ilk insanların bulunduğu ortamlar gelir. Özellikle insanların yaşam alanlarında böcek, haşere ya da sürüngenlerin bulunması olasıdır ve bu durum çok can sıkıcıdır. Örnek olarak mutfakta gezen bir böceğin tüketilen gıdalara temas etmemesi hemen hemen imkânsız bir durumdur. İşte bu gibi durumlarda CBR Temizlik ev ilaçlama hizmeti devreye giriyor. Firmamız sorunlarınızı kalıcı şekilde ortadan kaldıracak çözüm önerileri sunuyor. Bir evin içine saklanan bu canlıların tespiti oldukça zor bir iş olsa da profesyonel ekibimiz sayesinde işler kolaylaşıyor. Bu canlıları buluyor gerekli planlamaları yapıyor ve ilaçlama yaparak, böcekleri yaşam alanlarınızdan uzak tutmayı başarıyoruz. Konu ev temizliği ve ofis temizliği olduğunda ev ilaçlama ve ofis ilaçlama çalışmaları büyük bir önem arz etmektedir. Ev ilaçlama çalışmalarını büyük bir titizlikle yaparken bu canlıların tekrar yaşam alanlarınıza dönmesine engel olmaya çalışıyoruz. Bu hedefle ev ilaçlama işlemini yapıyoruz. Böcekler sadece yaşam alanlarınızda bulunmakla kalmıyor ayrıca etrafa mikrop da yayabiliyor. Ayrıca sokma, zehirleme ya da ısırma gibi fiziksel zararlar yaşamanıza da neden olabiliyor.

Ev böcek ilaçlama yapmanın önemini vurgularken bir kemirgenin evinizdeki ya da ofisinizdeki mobilyalara zarar verebileceğini de unutmamanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bir kemirgenin bilgisayarınız ya da elektrik kablolarınızı kemirdiğini düşünmek oldukça can sıkıcıdır. Bunu yapmakla kalmayabilir bazen verdikleri zarar maddi boyutlara da ulaşabilir. Elektrik kablosunu kemiren bir fare evinizde ya da ofisinizde yangın çıkmasına neden olabilir. Sizde ev ya da ofisinizde yer alan haşerelerden kurtulmak istiyorsanız, CBR Temizlik ev ilaçlama hizmetini tercih edebilirsiniz.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcekler, haşereler ve kemirgenler hızla üreyebilen canlılardır. Evimiz ya da ofisimizde gerçekleştirilen bir ilaçlama işlemi bu canlılar üzerinde kalıcı etkiler oluşturmalıdır. Bunun için de uygulanan ilacın ortamda daha uzun süre kalması gerekir. Uyuz için ev ilaçlama ya da böcek ilaçlama kalite standartlarına uygun olacak şekilde yapılmalıdır. Firmamız ev ve ofis ilaçlama çalışmalarını kalite yönetim sistemi ile yapar. Yapılan tüm uygulamalar ve kullanılan tüm ilaçlar müşteriler ile paylaşılır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız tamamen şeffaf bir çalışma politikası ile hareket etmektedir.

Firmamızın uzman personelleri ilaçla temas etmeye engel olan koruyucu kıyafetlerle ilaçlama işlemlerini yapmaktadır. Ev ilaçlaması sırasında ilaçlama yapılan bölgede bulunmamanız önerilir. Uygulama sırasında pencere ve kapılar ilaçlama uzmanları tarafından açılır. Uygulama yapıldıktan sonra kapatılır. Ev ve ofis ilaçlamasında odalar tek tek ilaçlandıktan sonra son olarak giriş kısmı ilaçlanır ve kapılar kapatılır. Böylece ilacın mümkün olduğu kadar her noktaya temas etmesi sağlanır.

Ev ve Ofis İlaçlama Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bahçeli bir evde oturuyorsanız çoğu zaman haşere ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Ancak evinizin içinde ya da duvarlarda bulunan ve haşere ismi verilen küçük canlıların geçebileceği çatlakları kapatmak önemli bir önlemdir. Ayrıca mutfak ve kilerlerde saklanan yiyeceklerin hava almayacak şekilde saklanması gerekir. Ağzı açık kalan bir yiyeceğe nereden geldiği bilinmeyen bir karınca istilası olabilir. Bu nedenle saklanacak gıdaların ağızlarının kapalı olması ve hava almaması oldukça önemlidir. Ayrıca bu uygulama ilaçlama sırasında da önem arz eder. Evinizin her köşesinde yemek yemek her yerde kırıntı oluşturmaya neden olur. Haşereler için yemek kırıntıları bir ziyafettir. Evinizde sık sık süpürge açmanız gözünüzden kaçan kırıntıların temizlenmesine yardımcı olur.

Haşerelerin ortaya çıkmasındaki bir diğer etken ise çoğu kişinin aklına gelmeyen kışlık kıyafetlerdir. Kışlık kıyafetlerinizi yaz aylarında vakumlu poşetlerde saklıyor olsanız bile haşere oluşumunu engelleyemeyebilirsiniz. Kışlık kıyafetler sebebiyle ortaya çıkabilecek haşereler karınca türü değildir. Daha çok güve adı verilen böceklerdir. Kışlık kıyafetler saklanırken naftalin gibi kokuların kullanılması güve oluşumuna engel olabilir.

Başka bir risk ise pire oluşumudur. Pireler için uygulanan çeşitli ilaçlamalar da vardır. Tüm bu böcekler için birbirinden farklı ev ve ofis ilaçlama yöntemlerinden faydalanmak için firmamız ile iletişime geçebilir, ev ilaçlama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sırladığımız bu önlemleri alarak da ev ilaçlama nasıl yapılır sorusuna kalıcı çözümler üretmiş olabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev ilaçlama sırasında haşerelerden kurtulmak kadar bir daha gelmelerini engellemek de önemlidir. Haşere ilacının her noktaya temas etmesini sağlamak için minimum bir saat temas etmemenizi öneriyoruz. Ev ilaçlaması tamamlandıktan sonra bir saat kadar temas etmeyip, evin yarım saat havalandırılması gerekir. Tüm sıraladığımız unsurlara dikkat ettikten sonra günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İlaçlama sonrası gıda ile temasa açık noktalarda ince bir temizlik yapılmasını öneriyoruz. Evinizde bebeğiniz varsa biraz daha özenli ve titiz davranmanız gerekir. Bebeklerin bağışıklık düzeylerinin bizden çok daha düşük olduğu düşünürsek, ağızlarına götürebilecekleri tüm oyuncakları yıkamanızı öneriyoruz.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılıyor?

Problem yaratan böceğin türü belirlendikten sonra ilaçlama çeşitleri arasından seçim yapılır. İlaç türüne karar verdikten sonra ilaçlama işlemine geçilebilir. Böceğin türünün belirlenmesi en etkili böcek ilacının seçilmesi ile doğrudan ilişki içindedir. Kokusuz böcek ilaçlama yöntemi herhangi bir koku oluşturmadığı için en çok tercih edilen böcek ilaçlama yöntemlerinden biridir. Uygulandıkları alanda uzun süre koruma sağladıkları ve böceklere kesin çözüm sundukları için oldukça uygun bir seçenektir.

Kokusuz böcek ilaçlama yönteminin en çok tercih edildiği böcek türleri ise; hamam böceği, kalorifer böceği, toz böceği, karınca ve sinektir. Kokusuz ilaçlama yönteminde mekândan uzak olmanıza da gerek yoktur. İlaçlama sonrasında temizliğe de gerek kalmaz. Kokusuz böcek ilaçlama konusunda da diğer hizmetlerimiz gibi uzman kadromuzla her zaman hizmetinizdeyiz. İletişim kanalları aracılığı ile bize ulaşabilir, ev böcek ilaçlama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca randevu almak ve şikâyetlerinizi paylaşmak için de müşteri danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.