Ofis Temizliği Hizmeti

İnsanların yaşam alanlarının en önemli ihtiyacı temizliktir. Yaşadığımız alanın hijyenik olması için bazen çok zaman harcamamız gerekir. Özellikle birçok kişinin bir arada bulunduğu çalışma alanlarının temizliği çok önemlidir. Ofis temizliği sağlığımız açısından titizlikle üstüne düşmemiz gereken bir konudur. Sağlıklı yaşamın kapıları temizlikle açılır.

Ofis ve işyerinizin temiz olması müşterilerimize de iyi bir izlenim verir. Temiz ve düzenli bir ofis hem müşteriler hem de çalışanlar için önem taşır. Günde en az 7-8 saatimizi çalışma alanımızda geçirdiğimizi düşündüğümüzde, detaylı ofis temizliği hakkında araştırma yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

Profesyonel ofis temizliği hizmetinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Firmanın referansları, tecrübesi ve ürün kalitesi başarısını gösteren önemli unsurlardır. Ofis temizlik şirketleri içinde gerek tecrübemizle gerek uzman kadro ve kaliteli ürünlerimizle sektörde öncü olmaya devam ediyoruz.

Ofis temizliğinde belli kurallara dikkat edilmesi gerekir. Profesyonel bir ofis temizliği için eğitimli ve alanında uzman personeller ile çalışıyoruz. Kalite standartlarına uyan ve insan sağlığını tehdit etmeyen temizlik maddeleri, araç ve gereçleri, profesyonel temizlik makineleri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul ofis temizliği şirketleri içinde öncü olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ofis Temizliği Yapılırken Püf Noktalar Nelerdir?

İstanbul Beylikdüzü ofis temizliği için arama yapan kişiler firmamızla çalışmaya başladıktan sonra detaylı bir ofis temizliğinin yaşam alanlarını nasıl zenginleştirdiğini bir kez daha fark ediyor. Ofis temizlik aşamalarını detaylı olarak inceleyelim.

  • İlk olarak ofisteki küllükler ve çöp kovaları boşaltılıp temizlenir. Küllükler temizlenirken küllerin etrafa saçılmaması için özen gösterilmesi gerekir. Küllük boşaltılırken içinde yanmaya devam eden bir izmarit olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çöp kovasının temizliği sırasında ise çöp poşetinin kirli, ıslak, yırtık ya da kötü bir kokuya sahip olup olmadığına dikkat edilir. Günlük temizlikte de ıslak çöp olan yerlerin çöp poşetlerinin her gün değiştirilmesi tavsiye edilir.
  • Zeminlerin temizliği aşamasında yerden süpürgelik üstünden başlayarak en derin yere kadar olan alanların tozu alınır. Tablo pano ve seperatör alanlarına mutlaka ayrı bir bez kullanılır.
  • Telefon ve masaüstü cihazların temizlenmesi temizlik işleminin önemli bir aşamasıdır. Telefonla konuşurken hem cilt hem de nefes ile yoğun bir temas oluşmaktadır. Bunun için telefon temizliği özenle yapılmalıdır. Telefon temizliğinde diğer bezlerden bağımsız tamamen yeni bir bez kullanmaya özen gösteriyoruz. Günlük ya da yarım gün ofis temizliği fark etmeksiniz aynı dezenfekte işlemi uygulanmaktadır. Telefon ile birlikte bilgisayar, faks, hesap makinesi gibi cihazlar da silinir. Bu tip cihazlarda mutlaka kuru bez tercih ediyoruz.
  • Ofis temizliği yapılırken cihazların temizliği tamamlandıktan sonra masa üstüne geçilir. Masa üstlerin sağdan sola doğru silinir. Masa üstünden kaldırılması gereken eşyalar kaldırılır ve altları da silinir. Temizlik sırasında masa üstünde leke kalmamasına da ayrıca özen gösterilmelidir. Temizlik sırasında ofise ait eşyaların ve evrakların yerinin değişmemesine oldukça fazla önem verilmelidir.
  • Bir sonraki adım ise zemin temizliğidir. Zemin temizliği halı, yürüme yolları ve lavabo alanından oluşur. Bu alanların hepsi yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürgeler aracılığı ile temizlenir. Elektrikli süpürge ile vakumlama işlemi yapılırken, masa altlarının ve çöp kovasının arkalarının alınmasına dikkat etmek gerekir. Detay bir temizlikte tüm halı vakumlanmalıdır. Halının görünen yüzeyinin temizliği kadar halının içine sinmiş tozların vakumlama ile çekilmesi de önemlidir. Islak zeminler önce kuru paspaslama ile sonra ıslak paspaslama ile temizlenir. Islak paspaslama uygulandıktan sonra leke kalması halinde tekrar kuru paspaslama işlemi uygulanır.
  • Ofis temizliğinde son adım kontroldür. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra teslim edilecek ofisin kontrol edilmesi gerekir. Böylece eksik bir iş bırakılmamış olur. Yaptığımız işi kontrol ederek, tam olarak yapılıp yapılmadığından emin olabiliriz. Tamamlanan her işin ardından mutlaka kontrol yapılmalıdır. Ofis temizliğinin tamamlanmasıyla birlikte açık pencere, lamba ve temizlik malzemesi bırakılmamalıdır.

Ofis Temizliği Fiyatları

Ofis temizliği fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşanilirsiniz. Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofislerimizde sağlıklı zamanlar geçirmek için yüksek bir hijyen oluşturmamız gerekir. Profesyonel bir ekip ile gerçekleştirilen ofis temizlik çalışmaları hem hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar hem de bütçenizi sarsmaz.  İstanbul ofis temizliği ihtiyacı olanlara yarım gün, günlük, haftalık ve aylık olarak personel tahsis edebiliriz. Müşterilerimizin taleplerine göre belirlenen gün ve saatte ofis temizliğini gerçekleştiriyoruz.

Ev temizliği ve ofis temizliği hizmeti sırasında kullanılacak tüm kimyasal malzeme ve ekipmanları sizler için temin ediyoruz. Temizlik sürecinin en önemli konusu, sağlığımızı tehdit etmeyen ama aynı zamanda hijyen ve dezenfeksiyon sağlayan temizlik malzemeleri ile çalışmaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan CE belgeli dezenfektan ürünlerle hizmet veriyoruz.

Ataşehir ofis temizliği, Gebze ofis temizliği, Kadıköy ofis temizliği arayışınız varsa mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Profesyonel kadromuz ve son teknoloji ürünlerimiz ile sunduğumuz uygun fiyatlı hizmetimizden siz de yararlanabilirsiniz. Ofis temizliği fiyatları ofisin büyüklüğüne ve ekipman yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Temizlik malzemesi miktarı ve çalışacak personel sayısı fiyatı etkileyen diğer unsurlar arasında yer alır.

Ofis temizliği kaç para?

Ofis temizliği için net bir fiyat belirlenmesinde alanın ölçüleri gereklidir. Ofis ekipman sayısı, çalışacak personel sayısı ve kullanılacak malzeme miktarı fiyatı netleştirir.

Ofis temizliği nasıl yapılır?

Ofis temizliği profesyonel bir ekip tarafından çeşitli temizlik malzemeleri ve elektronik aletler aracılığı ile yapılır. Yarım gün, tam gün, her hafta ya da ayın belli günlerinde temizlik yapılabilir.

İyi bir ofis temizliği nasıl yapılır?

İyi bir ofis temizliği için öncelikle iyi bir planlama yapmak gerekir. Temizlikte önce alan havalandırılır, sırasıyla masa üstü cihazlar ve zemin temizlenir.